Pažymos

Pirmosios pagalbos pažyma Vilniuje

Pirmosios pagalbos kursai

Organizuojame privalomuosius pirmosios pagalbos kursus, kuriuose klausytojai supažindinami su pirmosios pagalbos pagrindais. Paskaitas, kaip suteikti pirmąją pagalbą, veda gydytojai ir visuomenės sveikatos specialistai daug metų vedantys pirmos pagalbos kursus. Pirmoji pagalba skirta stabilizuoti sužeistojo ar sergančio būklę, užkirsti kelią jos pablogėjimui ir išsaugoti gyvybę.

Pirmosios pagalbos tikslai:

  • Išsaugoti gyvybę – pagrindinis pirmosios pagalbos tikslas ;
  • Užkirsti kelią būklės pablogėjimui  – paciento būklė turi išlikti stabili ir nepablogėti iki atvyks profesionali medicinos pagalba. Tam pasiekti gali tekti perkelti nukentėjusį į saugesnę, šiltą ir sausą vietą, pritaikyti pirmosios pagalbos technikas, stabdyti kraujavimą ir pan.;
  • Skatinti pagerėjimą – tam reikia mokėti teisingai sutvarstyti žaizdas, užtikrinti patogią aplinką ir palaikymą ;

Visi vairuotojai, statutiniai pareigūnai, švietimo ir sveikatingumo paslaugas teikiantys darbuotojai ir kiti darbuotojai privalo išklausyti pirmos pagalbos kursus kas dveji, treji arba penkeri metai. Po pirmosios pagalbos kursų yra išduodamas sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas. Paskaitas, kaip suteikti pirmąją pagalbą, veda gydytojai ir visuomenės sveikatos specialistai daug metų vedantys pirmos pagalbos kursus. Po pirmosios pagalbos kursų yra išduodamas sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas.

Alkoholio ir narkotikų žalos kursai

Šis mokymas privalomas asmenims, iš kurių pagal Lietuvos Respublikos įstatymus:

vairuoti transporto priemonę teisė buvo atimta esant neblaiviam arba apsvaigusiam nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų. Visi, norintys susigrąžinti teises, privalo lankyti alkoholio ir narkotikų žalos kursus.

Po alkoholio ir narkotikų žalos kursų yra išduodamas sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas, kurį privaloma pateikti policijoje prieš susigrąžinant vairuotojo pažymėjimą. Taip pat šis pažymėjimas yra reikalingas ir teisme, siekiant sutrumpinti vairuotojo pažymėjimo atėmimo laiką.

Alkoholio ir narkotikų žalos kursai, praradusiems teisę vairuoti
© 2018. Baltijos vairavimo mokykla. Visos teisės saugomos.